SportAdmin använder Cookies för att förbättra din användarupplevelse. Genom att klicka på Jag Godkänner tillåter du detta. Här kan du läsa mer om cookies och hur SportAdmin använder dem.
Hammarby IF
Bordtennisförening

 
Träningstider

Här ser du våra ordinarie träningstider. Under lov, jul och nyår är alla ordinaire träningar inkl pingisskolor inställda men då ordnar vi ofta ett par öppna extraträningar för alla medlemmar. Information om extrapass mailas ut ett par veckor före ledigheten. 

 

Vårterminen 2024
 
  • 8 januari - Terminen börjar för alla träningsgrupper
  • 17-18 februari - Hammarby Open (alla träningar inställda)
  • 26 februari-3 mars - Sportlov, alla träningar inställda
  • 29 mars-5 april - Påsklov, alla träningar inställda
  • 30 april-1 maj - Alla träningar inställda
  • 9 maj - Kristi himmelfärd, alla träningar inställda
  • 25-26 maj - Klubbmästerskap
  • 25 maj - Sista dagen på terminen för träningsgrupperna
  • 26 maj - Pingisskole-avslutning, Liljeholmshallen
  • 31 maj - Bajens sommaryra Drive-In, Liljeholmshallen kl 17.00
  • 1-2 juni - Bajens sommaryra, Liljeholmshallen

 

Måndag

Enskedehallen
16:15 - 17:45   Pingisskola flickor 7-13, Thomas
17:45 - 19:45   UTV E/L, Thomas
19:45 - 22:00   Senior 1, Thomas
                          
Farstahallen

16:15 - 17:30    Pingisskola 7 - 10, Pontus
17:30 - 19:00    Mellangrupp - Farsta, Pontus
19:00 - 20:30    Senior 3b, John
20:30 - 22:00    Reservtid

Tisdag

Enskedehallen

10:00 - 12:00    PP Enskede tisdag, Nils/Sten-Åke

16:15 - 18:00    Ungdom gul, Thomas
18:00 - 20:00    Ungdom elit, Thomas
20:00 - 21:30    Senior 2, Thomas
                          
Farstahallen

17:30 - 18:45    Pingisskola 7 - 10, Isak
18:45 - 20:15    UTV - Farsta, Isak
20:15 - 22:00    Senior Elit, Ingen tränare 
                          
Kärrtorp    

17:00 - 18:15    Pingisskola 7 - 10, Pontus
18:15  - 19:45   Mellangrupp - Kärrtorp, Pontus

Onsdag

Enskedehallen

10:00 - 12:00    Öppen träning för PP-grupperna

16:00 - 17:30    Ungdom grön, Pär N
17:30 - 19:00    Senior 4b, Johan
19:00 - 20:30    Senior 3b, Johan
20:30 - 22:00    Senior 4a, Johan
                          
Farstahallen

17:00 - 18:15    Pingisskola 9 - 13, Isak
18:15 - 19:30    Mellangrupp - Farsta, Isak
19:30 - 21:00    UTV - Farsta, Isak
                          
Kärrtorp

17:00 - 18:15    Pingisskola 7 - 10, Pontus K/Filip
18:15 - 19:45    Ungdom Kärrtorp, Pontus K/Filip
                          
Liljeholmshallen

16:15 - 17:45    Ungdom Liljeh, Thomas
16:15 - 18:00    UTV E/L, Pontus
18:00 - 20:00    Ungdom Elit + Senior Elit + S1, Pontus
20:00 - 22:00    Seriespel veteraner

Torsdag

Enskedehallen

10:00 - 12:00    PP Enskede torsdag, Nils/Sten-Åke

16:00 - 18:00    UTV E/L, Pontus
18:00 - 20:00    Ungdom elit, Pontus
20:00 - 21:30    Senior 2, Pontus
                          
Farstahallen

16:30 - 17:45    Pingisskola 7 - 10, Pär N
18:00 - 19:15    Pingisskola 9 - 13, Pär N
19:15 - 21:00    Senior 3a, Pär N

Fredag

Enskedehallen

16:00 - 17:15    Pingisskola 9-13, Pär N
17:30 - 19:00    Ungdom gul, Pär N


                          
Liljeholmshallen

16:00 - 17:30    Ungdom Liljeh, Pontus
16:00 - 17:30    UTV E/L, Pontus
17:30 - 19:00    Fri träning, Pontus
19:00 - 22:00    Seriespel     

Lördag

Enskedehallen

09:30 - 10:45    Pingisskola 9 - 13, Filip
11:00 - 12:15    Pingisskola 7 - 10, Filip
12:30 - 14:00    Senior 3a, Filip
14:00 - 15:30    Ungdom grön, Pontus K
15:30 - 16:45    Pingisskola 7 - 10, Pontus K
17:00 - 18:15    Pingisskola 9 - 13, Pontus K
                          
Farstahallen

10:00 - 11:15   Pingisskola 9 - 13, Isak
11:15 - 12:45   UTV Farsta, Isak
13:00 - 14:15   Pingisskola 7 - 10, Isak

14:15-               Seriespel div 7
                          
Kärrtorp

09:30 - 10:45   Mellangrupp Kärrtorp, Viktor M
11:00 - 12:15   Pingisskola 9 - 13, Viktor M
12:30 - 14:00   Reservtid     
                     

Söndag

Enskedehallen

09:00 - 11:00    Fri träning seniorer, ingen tränare
11:00 - 12:15    Pingisskola 9 - 13, Pontus K
12:30 - 13:45    Pingisskola 7 - 10, Pontus K
13:45 - 15:00    Pingisskola 9 - 13, Pontus K
15:15 - 17:00    Fri träning pingisskolor o ungdomsgrupper, ingen tränare

17:00 - 19:00    Fri träning seniorer, ingen tränare

                          
Kärrtorp

09:45 - 11:00    Pingisskola 7 - 10, Thomas
11:00 - 12:15    Pingisskola 9 - 13, Thomas
12:30 - 14:00    Ungdom Kärrtorp, Thomas