Lagindelning 2016/2017 Herrar - Hammarby IF BTF - Bordtennis - IdrottOnline Klubb
Hoppa till sidans innehåll

Lagindelning 2016/17 Herrar


Grunduppställningar:

A  Herrar Div 1 Ö    Lagledare: Benny Nilsson

Fredrik Nordahl   Emil Holmsten   Alex Naumi

Adam Nutland   Niklas Berg   Viktor Kjellander

 

B   Herrar Div 2 ÖSN   Lagledare: Mattias Drotz

Mattias Drotz   Johan Kallio   Patrik Jönsson

Mattias Fredriksson  Stefan Sannebring    Björn Oppenheimer

 

C1  Herrar Div 3 ÖSNV     Lagledare: Micke Pettersson

Micke Pettersson      Thomas Karlsson    Michel Hebert

Lars J Eriksson      Kent Bertilsson      Michael Svensson

 

C2  Herrar Div 3 ÖSNÖ     Lagledare: Kalle Björklund

Kalle Björklund       Niklas Molin        Mats Hagenblad

Kristian Korsgård    Magnus Skarbo     Thiago Rocha

 

D1    Div 4                   Lagledare: Johan Holmdahl

Johan Holmdahl        Mats Larsson     Richardos Klarén

Jimmy Mané    Christian Andersson     Christoffer Sköld

 

D2    Div 4                   Lagledare: Craig Gribb

Caig Gibb      Johan Reichard     Tomas Guldager

Håkan Sundberg     Mika Hasmats      Michael Corsini

 

E1  Div 5              Lagledare: Christoffer Mattson

Christoffer Mattsson     Jon Mckeever    Ragnar Lagerbäck

Per Larsson      Björn Jellback-Willner     Henry Majdalani

 

E2  Div 5              Lagledare: Anton Hillerström

Anton Hillerström  Magnus Sturesson    John Ekström  Lars Johansson

Emanuel Rosentahl    Staffan Arvidsson   Peter Mikaelsson

 

E3 Div 5             Lagledare: Mauricio Lopez

Mauricio Lopez    Magnus Vestergren     Simon Berglund-Nilsson

Ming Pan

 

F1 Div 6                   Lagledare: Tobias Balenius

Tobias Balenius    Hannes Bohman   Anna-Klara Ahlmer  Linnea Johansson

Ivan Atanasof    Esbjörn Pettersson    Anders Hagblom   Linus Pettersson

 

F2  Div 6             Lagledare: Lars Eriksson

 Lars Eriksson    Vincent Bejbom    Elis Bergling

Fredrik Kjellander     Johan Hörnqvist    Gunnar Östberg

 

G1 Div 7               Lagledare: Olof Byström

Hector Byström      Pelle Tolgraven        Måns Hagström

Nickla Andersson   Pontus Kjellander    Joel Tiselius

 

G2 Div 7          Lagledare: Anders Dunemyr

Anders Dunemyr     Noah Dunemyr    Simon Götherström

Isak Levin       Elvin Tornberg     Oskar Edberg

 

Vet 35 Div 1     Lagledare: Lars Johansson

Spelare från serielagen Div 1-3 ovan.

Vet 35 Div 2     Lagledare: Lars Johansson

Spelare från serielagen Div 3-5 ovan.

Vet 35 Div 4     Lagledare: Fredrik Kjellander

Spelare från serielagen Div 6-7 ovan.

Uppdaterad: 24 SEP 2017 22:45
Skribent: Daniel Gawin

 

foljosspafacebook200x62

 

Postadress:
Hammarby IF BTF - Bordtennis
C/o Kjellander, Sickla kanalgata 34
12067 Stockholm

Besöksadress:
Enskedehallen, Simlångsvägen 20
12039 Årsta

Kontakt:
Tel: [saknas] Information
E-post: This is a mailto link

Se all info